dinamo-petrolul-si-astra-in-semifinale

Echipa Dinamo Bucureşti s-a calificat în semifinalele Cupei României - Timişoreana, după ce a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Pandurii Târgu Jiu, în sferturile de finală ale competiţiei. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Dragoş Grigore, în minutul 59, dintr-un penalti acordat de Alexandru Tudor pentru un henţ în careu comis de Mamele. Şi Petrolul Ploieşti merge în semifinale după un meci nebun cu FC Vaslui. Petrolul, deţinătoarea trofeului, a învins pe teren propriu, cu scorul de 4-2 după prelungiri, formaţia FC Vaslui, în sferturile de finală ale competiţiei. Vasluiul a condus cu 1-0 după reuşita lui Celeban din minutul 27 dar a fost egalată de Petrolul după golul înscris de Fernandez în minutul 37. Vasluiul a trecut din nou în avantaj în minutul 70, când Celeban şi-a trecut în cont dubla. În minutul 90 + 3, Hoban a reuşit să egaleze şi a trimis meciul în prelungiri. Geraldo în minutul 99 şi Romario în minutul 103 au stabilit scorul final şi au calificat formaţia petrolistă în penultimul act al competiţiei. Până acum au obţinut biletele pentru semifinale Astra Giurgiu, Petrolul Ploieşti şi Dinamo Bucureşti. Astăzi de la ora 20.30, în direct la Pro Tv se joacă ultimul sfert de finală dintre Steaua şi Oţelul Galaţi.