În etapa a opta a Ligii a III-a, Corona Braşov a câştigat derbyul cu Unirea Târlungeni. Trupa condusă de Daniel Bona, Vasile Gherghe şi Marian Măuţă s-a impus cu scorul de 2-0 (0-0) în deplasarea de la Târlungeni. Golurile braşovenilor au fost marcate de Elek 73’ şi Sătmar 85’. În prima parte jocul a fost echilibrat iar elevii lui Laszlo Balint au fost cei care au ratat cele mai mari oportunităţi de a marca. Echilibrul s-a păstrat şi în partea secundă a întâlnirii, însă în minutul 63 gazdele au rămas în zece jucători de câmp. Din acest moment, Corona a trecut la cârma jocului şi în minutul 73 Elek a deschis scorul. Cu cinci minute înainte de final, fostul stegar Horaţiu Sătmar a stabilit scorul final cu un şut la vinclu. În urma acestui rezultat cei de la Corona au acumulat 16 puncte în clasament, în timp ce Unirea Târlungeni a rămas cu 11. În runda următoare Unirea Târlungeni primeşte vizita formaţiei Universitatea Cluj II, în timp ce Corona Braşov va juca în deplasare cu CFR Cluj II.