Reprezentativa de fotbal a României a învins aseară cu scorul de 3-1, selecţionata Greciei, într-un meci amical disputat la Altach (Austria), aceasta fiind ultima partidă a echipei pregătite de Victor Piţurcă din acest an. România a deschis scorul în minutul 17 prin Gabriel Torje, care a şutat puternic la colţul scurt după ce a primit o minge în marginea careului de la Mazilu. Pentru Grecia a punctat Karagounis, care a transformat o lovitură liberă de la 22 de metri. România a preluat  conducerea pe tabela de marcaj, după ce Cristi Tanase a înscris cu un şut puternic sub transversală de la 10 metri, lateral stânga. România a stabilit scorul final în minutul 81, printr-un gol al lui Chipciu. Mijlocaşul celor de la FC Braşov, a beneficiat de o eroare a defensivei elene şi a înscris cu un şut din cădere, de la 14 metri.