REVENIRE Probele medicale arată că bătăuşul de la meci era drogat.

Scene horror aseară, pe stadionul Ilie Oană din Ploieşti, la jocul dintre Petrolul şi Steaua. Cu puţine minute înainte de finalul primei reprize, un suporter al gazdelor, a pătruns nestingherit pe terenul de joc, a alergat pînă spre centrul terenului, acolo unde primul stelist ieşit în cale, fundaşul George Galamaz, a încasat o lovitură extrem de dură, în figură. În acel moment scorul era 1-0 pentru Steaua, iar jocul era întrerupt pentru executarea de către bucureşteni a unei lovituri de la 11 metri. Ca şi cum nu ar fi fost de ajuns, portarul Tătăruşanu a fost şi el lovit în plin de o petardă aruncată din sectorul galeriei Petrolului, iar centralul braşovean Robert Dumitru a fost nevoit să pună punct întâlnirii. George Galamaz şi-a petrecut noaptea la Spitalul Militar din Capitală, unde a fost supus mai multor investigaţii medicale. Are un traumatims cranian şi nu mai aude bine, fiind suspect de fisură a timpanului. Agresorul a fost reţinut pentru 24 de ore şi este cercetat de poliţişti. În plus se vor face cercetări pentru a se stabili cum de au pătruns suporterii pe stadion cu petarde.