În perioada 08-11 septembrie 2011 s-a disputat Cupa Oraşului Râşnov la biatlon pe role. Sportivii de la Dinamo Braşov s-au clasat pe primele poziţii. Dana Plotogea a ocupat poziţia secundă a probei de sprint de 7,5 kilometri. Ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de o altă dinamovistă de la Braşov, Claudia Flangea. Reka Ferencz, Luminiţa Pişcoran şi Alina Babeş au ocupat locurile patru, cinci şi şase ale aceleiaşi probe. În proba de pursuit de 10 kilometri feminin, sportivele de la Dinamo Braşov s-au clasat în aceeaşi ordine şi pe aceleaşi locuri ca în proba de sprint. La băieţi în proba 10 kilometri sprint Roland Gerbacea a ocupat locul trei, iar Remus Faur a terminat cursa pe poziţia a cincea. În proba de pursuit de 12,5 kilometri, Roland Gerbacea a câştigat medalia de argint, iar Remus Faur a terminat pe locul cinci.