Într-o partidă ce a contat pentru Liga Mol, Corona Braşov a pierdut aseară, cu 3-5, jocul din deplasare cu cei de la Dab Docler. Braşovenii au început excelent partida şi au condus cu 1-0 şi 2-1, prin punctele semnate de Csaba Naghy şi Casey Bartzen. După două reprize echilibrate, încheiate nedecis, cu acelaşi scor, 1-1, maghiarii au făcut diferenţa pe tabelă în ultimul act, pe care l-au câştigat cu 3-1. Ultimul punct al Braşovului a fost reuşit de Richard Filip. După o serie de jocuri consecutive câştigate, antrenorul slovac Peter Mikula a bifat aseară prima înfrângere, de când a preluat conducerea tehnică a formaţei de sub Tâmpa. Chiar şi cu această înfrângere, Corona Braşov a  terminat pe locul trei sezonul regulat al ligii Mol, faţă de anul trecut când hocheiştii braşoveni s-au clasat doar pe poziţia a şasea. Urmează sferturile de finală din Liga Mol, unde Corona Braşov va juca împotriva celor de la Steaua Rangers Bucureşti. În această fază a competiţiei se joacă după sistemul cel mai bun din trei meciuri. Astfel Corona Braşov va disputa pe 22 şi 23 ianuarie primele două meciuri acasă. (R.T.)