Corona Fenestela 68 Braşov şi-a luat revanşa

Echipa de hochei pe gheaţă Corona Fenestela 68 Braşov şi-a luat revanşa în faţa celor de la Sapa Fehervar AV19 în Liga Mol. După ce formaţia maghiară i-a învins pe braşoveni cu scorul de 7-3, hocheiştii de sub Tâmpa au trecut de Sapa Fehervar pe patinoarul din Braşov cu scorul de 6-2 (1-0, 4-0, 1-2). Pentru braşoveni au punctat Richard Filip de două ori, Borsos, Milan Varga, Basilidesz şi Bartzen. ,,Am început acest meci destul de timid şi în prima repriză nu am reuşit să ne facem jocul nostru. În repriza a doua, echpa a jucat bine şi din şase ocazii a reuşit să înscrie patru goluri, ceea ce ne mulţumeşte. Sper ca această victorie să ne aducă liniştea de care avem nevoie, pentru a pregăti acum meciul cu SC Miercurea Ciuc, care se va disputa marţea viitoare la Braşov”, a spus tehnicianul braşovenilor Kovacs Laszlo. În clasamentul Ligii Mol, Corona Braşov Fenestela 68 are 28 de puncte şi ocupă locul 4. Următorul meci al echipei braşovene va avea loc pe 15 noiembrie la Braşov în compania campioanei SC Miercurea Ciuc.