Etapa cu numărul 10 a primei divizii de baschet feminin, a adus trupei conduse de Dan Calancea, încă o înfrângere. Echipa mai constantă în joc (dar şi mai valoroasă din punct de vedere al lotului), SCM Craiova, s-a impus la 10 puncte distanță, în jocul găzduit de sala Forex. Oltencele au închis tabela la 66-56, pe reprize 13-19, 22-15, 13-10 şi 18-12. Braşovencele au început excelent partida, şi după primul sfert încheiat cu 6 lungimi avans, spectatorii sperau la o surpriză. Craiova a echilibrat jocul în sfertul doi, şi pauza mare a găsit trupa din Bănie cu un punct avans pe tabelă: 35-34! La reluare, Braşovul a avut o tresărire de orgoliu şi a preluat conducerea pe tabelă :44-43! Din păcate, de la acest scor, pe teren a existat o singură echipă : SCM Craiova. Oltencele au marcat coş după coş şi au obținut până la urmă o victorie logică şi meritată.  Pentru Olimpia Braşov au punctat: Kajdacsi – 14, Nikolic şi Cazac – fiecare câte 13 puncte, Cursaru -10, Sinca -  4 şi Avram 2 puncte.(M.B)