Sari la conținut
corona-a-invins-la-unirea-slobozia

Corona Braşov a reuşit să-şi revină rapid după duşul rece suferit etapa precedentă, pe teren propriu cu CSM Ploieşti (21-29).

Handbalistele pregătite de Bogdan Burcea şi Dumitru Berbece au câştigat duelul cu CSM Unirea Slobozia, care a contat pentru etapa a 6-a din Liga Naţională.

La pauză, scorul a fost strâns, iar braşovencele conduceau doar cu 12-11. Corona s-a dezlănţuit în repriza secundă, când faza ofensivă a mers de minune, iar la final scorul a fost 33-24.

Marcatoarele Coronei: Zamfir - 15 g, Ciuciulete - 7 g, Chiper - 4 g, Dincă și Ţăcălie - câte 2 g, Bondar, Cartaş și Creţu - câte 1 g

După această victorie, pentru Corona va urma duelul de pe teren propriu cu CSM Bucureşti, programat luni seara, de la 18.00

Comentarii

Ultimă oră