Sari la conținut

Trei vrăjitoare din Buftea şi Bucureşti vor merge duminică, la Palatul Parlamentului, unde vor stropi cu apă descântată din Someş şi Arieş pragul şi cinci colţuri ale clădirii, într-un ritual de dezlegare a blestemului flăcării violete.
Vrăjitoarea Sandra din Cluj-Napoca a spus, sâmbătă, că ritualul început la Cluj de alte cinci vrăjitoare, în urmă cu nouă zile şi nouă nopţi, fi finalizat duminică seară, într-un loc secret de pe malul Someşului, informează Pro Tv.
Potrivit Sandrei, intrarea vrăjitoarelor în instituţie va avea loc în cadrul zilelor "Porţilor deschise". Ritualul a început la sfârşitul săptămânii trecute pe malul râului Someş, dar şi pe cel al Arieşului, după care s-a desfăşurat în pădurea Baciu şi în cimitirul din comună.
Cele cinci vrăjitoare au susţinut că au primit felicitări pentru demersul lor din partea unor guvernanţi şi parlamentari.

Comentarii

Ultimă oră