update-victorie-uriasa-pentru-sepsi

Sepsi Sfântu Gheorghe a obţinut o victorie uriaşă weekend-ul trecut, pe Stadionul Tineretului, în faţa campioanei României, Viitorul Constanţa. Partida, contând pentru etapa a patra a Ligii I, s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru gazde.

Elevii lui Valentin Suciu au reușit surpriza etapei sâmbătă, când și-au adjudecat cele trei puncte puse în joc, printr-un gol marcat în prelungiri de Hadnagy. De altfel, finalul partidei le-a aparținut covăsnenilor, mai ales că în minutul 78, Boli a primit un al doilea cartonaș „galben” în urma unui fault, fiind eliminat.

În urma acestei victorii, Sepsi a urcat pe locul 8 în clasament, cu 6 puncte, iar Viitorul se află pe a 11-a poziție, cu doar 3 puncte după patru etape.

Lideri ai clasamentului Ligii I sunt FC Botoșani, CFR Cluj și FCSB, acestea având câte 10 puncte.

Celelalte rezultate ale etapei sunt:

Poli Timișoara – FC Juventus București 2-1

FC Voluntari – FC Botoșani 1-3

Poli Iași – CFR Cluj 0-2

CS U Craiova – Astra 1-1

Concordia Chiajna – FCSB 1-2

Etapa se încheie în această seară cu meciul dintre Dinamo București și Gaz Metan Mediaș.

-----

Sâmbătă, 5 august, de la ora 18.30, Sepsi Sfântu Gheorghe va primi, pe Stadionul Tineretului din Brașov, vizita celor de la Viitorul Constanța, într-o partidă contând pentru etapa a patra a Ligii I.

Înaintea acestei partide, Sepsi ocupă locul 11 în clasament, iar Viitorul se află pe a noua poziție, fiind la egalitate, cu câte 3 puncte. Meciul va fi transmis în direct de Digi Sport 1, de la ora 18.30.

Biletele la partida dintre Sepsi și Viitorul au prețuri cuprinse între 10 și 100 de lei.