Victorie şi înfrângere pentru Corona în Liga Mol

victorie-si-infrangere-pentru-corona-in-liga-mol

Corona Braşov dispută în aceste zile mai multe meciuri în deplasare, în Liga Mol.

În primul joc din serie, Corona Braşov a cedat în disputa cu DAB-Dockler, scor 1-2 (0-1, 1-0, 0-1). Maghiarii au început mai bine şi au deschis scorul prin Petardi. În partea a doua, „lupii au egalat graţie reuşitei lui Balazs (22), însă nu au reuşit să ţină ritmul până la final. Nemeth a punctat cu zece minute înainte de final.

Al doilea joc, cu Ujpest, a fost la fel de disputat, cu precizarea că din partea băieţilor lui Otto Keresztes a apărut un plus de dorinţă. Corona a câştigat cu 3-2 (1-1, 2-0, 0-1). Braşovenii au început perfect meciul şi au deschis scorul prin Fodor (6), dar au fost egalaţi până la pauză. Repriza a doua a fost abordată perfect: Fodor a bifat dubla (39), iar Pysarenko (40) a desprins-o pe Corona pe tabela de marcaj. Până la final, Ujpest nu a mai putut decât să reducă din handicap.