Unirea Tărlungeni - FC Braşov 2-2 (1-0) (VIDEO)

unirea-tarlungeni-fc-brasov-22-10-video

Aflate în foame mare de puncte, Unirea Tărlungeni şi FC Braşov aveau nevoie mai mare ca niciodată de victorie. Atât Dan Bona, cât şi Adrian Szabo, sperau să repare moralul jucătorilor în derby-ul Braşovului.  Debutul de meci a fost destul de anost, fără faze de poartă. Coman a deschis scorul în minutul 23, după ce a plasat perfect lovitura de cap de lângă Poverlovici, fructificând centrarea lui Vasiloi. La reluare, Matei a irosit prima şansă mare de gol a Braşovului. În minutul 65, „stegarii” au expediat primul şut pe poartă, iar patru minute mai târziu, Vlad Munteanu  a egalat scorul cu un şut plasat de la 25 de metri. Finalul a fost incandescent, după ce Şerban a primit al doilea cartonaş galben în minutul 82, pentru un fault de joc la jumătatea terenului. În ultimele zece minute, Coman a adus-o din nou în avantaj pe Tărlungeni, după ce Puţanu a greşit grav, iar atacantul Unirii l-a lobat spectaculos pe Căucă. Galben-negrii nu au renunţat la luptă, iar în prelungiri Puţanu şi-a luat revanşa şi a egalat cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Codoban. S-a terminat 2-2 iar această remiză nu ajută pe nimeni.