ULTIMĂ ORĂ: Corona Brașov a pierdut meciul cu CSM București

ultima-ora-corona-brasov-a-pierdut-meciul-cu-csm-bucuresti

În primul meci al semifinalei Ligii Naționale de Handbal Feminin Corona Brașov a pierdut după executarea loviturilor de la 7 metri în fața formației CSM București cu scorul la 26 – 28(24-24, 9-14). Multinaționala din capitală cu Mayssa Pessoa în zi de grație a dominat prima repriză și a intrat la cabine în avantaj, scor 14 – 9. În partea a doua a jocului Brădeanu și compania au revenit spectaculos au egalat la 18 în minutul 44 și s-au distanțat la 2 goluri în minutul 58, scor 24 - 22. Speriate că pot câștiga brașovenele au irosit 3 mingi și bucureștencele au egalat în ultima secundă de joc. La loviturile de la 7metri fetele antrenate Mette Klit au fost mai inspirate și au câștigat primul meci al seriei. Pentru Corona au marcat: Chiper 8, Zamfir 5, Hotea 3, Briscan 3, Brădeanu 2, Tudor 1, Pricopi 1 şi Apetrei 1. Calificarea în finala Ligii Naționale de handbla feminin se joacă după sistemul cel mai bun din trei meciuri. Următoarea confruntare va avea loc la București, iar dacă va fi nevoie de un joc decisiv, acesta se va desfășura tot în capitală.