tofalvi-doar-locul-26

Biatlonista Eva Tofalvi a ocupat locul 26 în proba de urmărire, 10 kilometri, din cadrul Jocurilor Olimpice de la Soci, campioană olimpică devenind sportiva belarusă Daria Domraceva. Daria Domraceva, locul nouă în proba de sprint din urmă cu două zile, a fost cronometrată cu timpul de 29 de minute, 30 de secunde şi şapte zecimi. Pe locul doi s-a clasat norvegianca Tora Berger, în timp ce pe locul trei a sosit slovena Teja Gregorin. Campioana olimpică, slovaca Anastasia Kuzmina a terminat cursa pe locul 6. Reprezentanta României, Eva Tofalvi, care înregistrase al 22-lea timpla sprint a terminat cursa pe locul 26, la 2 minute, 44 de secunde şi şase zecimi, după ce a ratat trei focuri la poziţiile culcat, unul la prima trecere prin poligon şi două la cea de-a doua.