stegarii-incheie-turul-cu-o-victorie

Ultima partidă a turului Ligii 2 de Fotbal, FC Brașov - CS Afumați, s-a disputat astăzi de la ora 18.00, pe Stadionul „Tineretului” din Braşov.

„Stagarii” au avut parte de victorie! Au câștigă cu 2-0 în ultima etapă a turului, cu CS Afumați și au terminat prima parte a campionatului pe locul secund, cu 37 puncte, la cinci lungimi de lidera Juventus București.

Primul gol pentru FC Brașov a avut loc în minutul 65. I. Popa a centrat dintr-o lovitură liberă, iar mingea a ajuns la P. Iacob, care a înscris din careul mic. Scorul a devenit 1-0.

A urmat al doilea gol în minutul 85 pentru FC Brașov. Goge i-a pasat lui Manole în centrul careului, iar juniorul a înscris transformând scorul la 2-0.

Echipele de start:

FC Brașov: Fl. Iacob - Băjan, Șerban, Leca, Stan - Răsdan, P. Iacob, I. Popa, Goge - Grigorie - Istrati.
  CS Afumați: Obretin - Robicek, Covalschi, Patriche, Olariu, Buzea, Pivniceru, Tudorache, Vlada, Vasile, Blagiu.