steaua-apropiat-de-astra

Steaua a învins cu scorul de 3-1 (1-0) formaţia Astra Giurgiu într-un meci din etapa a doua a returului campionatului şi a ajuns la doar trei puncte în urma liderului. Trupa lui Reghecampf a deschis scorul prin Adi Popa care a profitat de o greşeală uriaşă a lui Junior Morais. Astra a reuşit să egaleze în minutul 50, atunci când Budescu a luat o acţiune pe cont propriu şi l-a învins pe Tătăruşanu cu un şut superb de la 20 de metri. În minutul 75, Gardoş a dus Steaua în avantaj după ce a reluat cu capul în poartă o centrare din corner. Cu opt minute înainte de finalul jocului, Adi Popa a driblat un adversar şi a centrat în faţa porţii, de unde Piovaccari a înscris fără probleme. S-a terminat 3-1 pentru Steaua care a acumulat 38 de puncte în clasamentul Ligii I şi este la trei lungimi distanţă de Astra care are 41 de puncte. Roş-albaştrii au şi două jocuri mai puţin disputate. Iată rezultatele înregistrate în runda cu numărul 19 din Liga I: Corona Braşov - Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0, FC Viitorul - Concordia Chiajna 1-1, FC Vaslui - Dinamo Bucureşti 1-1, ACS Poli Timişoara - CFR Cluj 1-0 şi Steaua Bucureşti - Astra Giurgiu 3-1. Runda se încheie astăzi când sunt programate disputele: FC Botoşani - Gaz Metan Mediaş de la ora 13.00 în direct la Dolce Sport, Săgeata Năvodari - FC Braşov de la ora 16.00 la DigiSport, Universitatea Cluj - Oţelul Galaţi de la ora 18.00 tot la DigiSport şi Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploieşti de la ora 20.30, meci transmis în direct tot de DigiSport.