steaua-a-castigat-in-liga-i

Antrenorul Laurențiu Reghecampf a redebutat cu dreptul pe banca tehnică a echipei Steaua București, duminică seara, la Pitești, într-un meci câștigat de campioană cu scorul de 2-0 (0-0) în fața echipei CS Universitatea Craiova, în etapa a 21-a Ligii I de fotbal. Steaua a dominat categoric jocul și și-a creat numeroase ocazii de gol, însă a deschis târziu scorul, în min. 81, prin fundașul Paul Papp, cu un șut de la peste 30 de metri. Atacantul francez Gregory Tade a închis tabela, din centrarea lui Adi Popa în minutul 83. Craiova a terminat meciul în zece oameni, după ce Alexandru Băluță a primit cartonașul roșu în minutul 90+1 după o intrare brutală la Popa, la doar două minute de la introducerea sa pe teren. Iată rezultatele complete ale rundei: CFR Cluj - Concordia Chiajna 0-0, Pandurii Târgu Jiu - FC Botoşani 0-3, ACS Poli Timişoara - FC Viitorul 1-2, CSMS Iaşi - Astra Giurgiu 1-1 și Steaua Bucureşti - CS Universitatea Craiova 2-0. Etapa se încheie astăzi când sunt programate jocurile: FC Voluntari - ASA Târgu Mureş de la ora 18.00 și Petrolul Ploieşti - Dinamo Bucureşti de la ora 20.30. În clasament pe prima poziție se află Astra Giurgiu cu 42 puncte, pe doi este Viitorul lui Hagi cu 40 de puncte, ultima treaptă a podiumului fiind ocupată de Pandurii Târgu Jiu cu 39 de puncte.