steagarii-incetiniti-la-balotesti

FC Brașov a remizat astăzi, în deplasare, cu scorul de 2-2, în compania echipei CS Balotești, într-o partidă contând pentru etapa a 27-a a Ligii secunde.

Enceanu a deschis scorul în minutul 21, ducându-și echipa în avantaj la finalul primei reprize. În minutul 51, Munteanu a mărit diferența în favoarea echipei antrenate de Cornel Țălnar, însă, un sfert de oră mai târziu, ilfovenii restabiliseră egalitatea, prin golurile înscrise de Răuță și Ion, în minutul 63, respectiv în minutul 66.

Astfel, „stegarii” se întorc cu un singur punct din deplasarea de la Balotești, dar rămân pentru moment pe locul doi în clasamentul Ligii a doua. Ei ar putea coborî pe cea de-a treia poziție, în cazul în care Sepsi va învinge formația din Călărași în meciul care se va disputa luni, de la ora 17.

Următorul meci al lui „Steagu” are loc pe 15 aprilie, în deplasare la Chindia Târgoviște.