În acest weekend, începe sezonul 2017-2018 al Ligii a IV-a, pentru care Asociația Județeană de Fotbal a făcut public programul complet.

 

În prima etapă, toate cele trei echipe din orașul Brașov joacă în deplasare.

 

ACS Steagu Roșu merge pe stadionul celor de la Inter Tărlungeni, ACS Colțea 1920 Brașov face deplasarea la Inter Cristian, iar echipa suporterilor, AS Steagu Roșu Brașov, va întâlni echipa Aripile Ghimbav, pe arena din localitate.

 

Toate partidele încep de la ora 11. 

 

 

 

PROGRAM Liga a IV-a

 
Etapa 1 (19 august): Aripile Ghimbav - AS „SR” Brașov; Inter Tărlungeni - ACS Steagul Roșu Brașov; Inter Cristian - ACS Colțea 1920 Brașov.

Etapa a 2-a (26 august): AS „SR” Brașov - Chimia Orașul Victoria; ACS Steagul Roșu Brașov - Inter Cristian; ACS Colțea 1920 Brașov - ACSM Codlea;
 
Etapa a 3-a (2 septembrie): Olimpic Zărnești - AS „SR” Brașov; ACSM Codlea - ACS Steagul Roșu Brașov; Olimpic Voila - ACS Colțea 1920 Brașov;
 
Etapa a 4-a (9 septembrie): AS „SR” Brașov - Inter Tărlungeni; ACS Steagul Roșu Brașov - Olimpic Voila; ACS Colțea 1920 Brașov - Cetatea Homorod;
 
Etapa a 5-a (16 septembrie): Inter Cristian - AS „SR” Brașov; Cetatea Homorod - ACS Steagul Roșu Brașov; Carpați Berivoi - ACS Colțea 1920 Brașov;
 
Etapa a 6-a (23 septembrie): Voința Hurez - ACS Colțea 1920 Brașov; AS „SR” Brașov - ACSM Codlea; ACS Steagul Roșu Brașov - Carpați Berivoi;
 
Etapa a 7-a (30 septembrie): Olimpic Voila - AS „SR” Brașov; ACS Colțea 1920 Brașov - ACS Steagul Roșu Brașov;
 
Etapa a 8-a (7 octombrie): Avântul Dumbrăvița - ACS Colțea 1920 Brașov; AS „SR” Brașov - Cetatea Homorod; Voința Hurez - ACS Steagul Roșu Brașov;
 
Etapa a 9-a (14 octombrie): Carpați Berivoi - AS „SR” Brașov; ACS Colțea 1920 Brașov - Prietenii Rupea; ACS Steagul Roșu Brașov - Avântul Dumbrăvița;
 
Etapa a 10-a (21 octombrie): Prietenii Rupea - ACS Steagul Roșu Brașov; AS „SR” Brașov - ACS Colțea 1920 Brașov;
 
Etapa a 11-a (28 octombrie): ACS Colțea 1920 Brașov - Precizia Săcele; ACS Steagu Roșu Brașov - AS „SR” Brașov;
 
Etapa a 12-a (4 noiembrie): AS „SR” Brașov - Avântul Dumbrăvița; Precizia Săcele - ACS Steagul Roșu Brașov; Aripile Ghimbav - ACS Colțea 1920 Brașov;
 
Etapa a 13-a (11 noiembrie): Prietenii Rupea - AS „SR” Brașov; ACS Steagul Roșu Brașov - Aripile Ghimbav; ACS Colțea 1920 Brașov - Chimia Orașul Victoria;
 
Etapa a 14-a (18 noiembrie): Voința Hurez - AS „SR” Brașov; Chimia Orașul Victoria - ACS Steagul Roșu Brașov; Olimpic Zărnești - ACS Colțea 1920 Brașov;
 
Etapa a 15-a (25 noiembrie): AS „SR” Brașov - Precizia Săcele; ACS Steagul Roșu Brașov - Olimpic Zărnești; ACS Colțea 1920 Brașov - Inter Tărlungeni.