Simona Halep s-a CALIFICAT în optimile de finală ale turneului de la Dubai

simona-halep-sa-calificat-in-optimile-de-finala-ale-turneului-de-la-dubai

Jucătoarea Simona Halep, locul 4 WTA şi cap de serie numărul 1, a învins-o, marţi, cu scorul de 6-2, 6-0, pe sportiva Daniela Hantuchova din Slovacia, locul 47 WTA, şi s-a calificat în optimile de finală ale turneului de categorie Premier 5 de la Dubai, scrie mediafax.ro. După un început mai slab, Halep a profitat de oboseala resimţită de adversara ei, câştigătoare săptămâna trecută la Pattaya City după multe partide în trei seturi, românca impunându-se într-o oră şi 13 minute. Simona Halep a declarat, marţi, după victoria obţinută în 73 de minute, la Dubai, în faţa sportivei Daniela Hantuchova, că a jucat bine, dar a precizat că succesul a fost facilitat de oboseala adversarei sale, resimţită după un turneu pe care l-a câştigat săptămâna trecută.