siau-revenit-lupii

Echipa de hochei pe gheaţă, Corona Wolves Braşov pare să fi trecut peste pasa proastă. După ce a reuşit să se impună în deplasare în faţa celor de la Ferencvaros şi Ujpest, elevii lui Greg Lindqvist au făcut un nou meci bun în Liga Mol, în deplasare la Miskolci. „Lupii” Braşovului au început foarte bine partida cu formaţia maghiară şi au deschis scorul în prima repriză prin Virag. În partea secundă Miskolci a egalat, iar în repriza a treia scorul a fost egal 0-0, astfel că s-a intrat în prelungiri. Cum nici în prelungiri cele două echipe nu au găsit drumul spre gol, s-a trecut la executarea şuturilor de penalitate. Maghiarii au avut câştig de cauză şi au câştigat două puncte. Cu toate că au pierdut acest joc, hocheiştii de la Corona Wolves Braşov au încheiat această deplasare în Ungaria cu şapte puncte din nouă posibile. Braşovenii sunt pe locul cinci cu 49 de puncte din 31 de jocuri disputate.