semiesec-pentru-clujeni

CFR 1907 Cluj și FK Jagodina (Serbia) au terminat la egalitate, 0-0, în meciul disputat pe stadionul „Dr. Rădulescu'' din Cluj-Napoca, în prima manșă a turului II preliminar al Europa League la fotbal. Oaspeții au avut prima ocazie periculoasă a meciului, în min. 16, când Felgueiras a intervenit salvator în fața lui Susnjar. CFR Cluj nu a făcut un joc prea reușit, având doar două situații de gol în prima repriză, prin Negruț și Deac. Deac a irosit o oportunitate foarte bună în minutul 48, când a tras din întoarcere, dar prea slab pentru a-l învinge pe Djuricic. Jagodina a fost aproape de deschiderea scorului în min. 56, când Jakimovski a trimis spre poartă, dar mingea l-a lovit pe Susic, aflat la pământ în fața porții. CFR Cluj și-a accentuat dominarea în ultima parte a meciului dar Ogbu a trimis mingea în bară. Astfel s-a încheiat nedecis, scor 0-0, și clujenii vor avea o misiune dificilă în partida revanșă, de la la Jagodina, din 24 iulie.