sau-facut-de-ras-cu-spania

Naționala feminină de handbal a României a fost învinsă fără drept de apel de reprezentativa Spaniei, cu scorul de 26-18 (13-12), într-un meci din Grupa D a Campionatului Mondial din Danemarca. Tricolorele au avut un început foarte bun de meci și s-au menținut la cârma jocului timp de 25 de minute, dar apoi au cedat complet și au terminat meciul ''în genunchi'', pierzând clar, la opt goluri diferență. România a marcat doar șase goluri în repriza secundă, mult prea puțin pentru o echipă cu pretenții. Pentru România au marcat: Neagu 6 goluri, Geiger și Buceschi câte 3, Nechita, Elisei și Manea câte două goluri fiecare. Rusia ocupă primul loc în clasament, cu 6 puncte, urmată de Norvegia, 4 p, România, 4 p, Spania, 4 p, Kazahstan și Porto Rico fără punct. Pentru România vor urma alte două partide foarte grele: joi cu Norvegia (21,30) și vineri cu Rusia (19,15).

Sursa: Agerpres