lupii-au-pierdut-la-miskolci

Hocheiștii de la Corona Wolves Brașov și-au încheiat deplasarea din Ungaria cu o înfrângere. Miskolc i-a învins aseară pe băieții antrenați de Otto Keresztes cu scorul de 4-1 (2-0, 0-1, 2-0). După doar opt minute de joc, maghiarii conduceau cu scorul de 2-0 după reușitele semnate de Galanisz și Hajos. „Lupii” au redus din handicap în repriza secundă prin Zsolt Molnar, care a marcat după o pasă a lui Arpad Mihaly, într-un moment în care Corona era în superioritate numerică. În ultima repriză, hocheiștii de la Miskolci au rezolvat meciul în doar șapte minute. În minutul 43 Clarke a dus scorul la 3-1, iar în minutul 47 Dudas a stabilit scorul final, 4-1 pentru trupa maghiară. Pentru Corona Wolves Brașov urmează joi, jocul de pe teren propriu cu Dunajvaros.