„Lupii” au pierdut de două ori la Galaţi

lupii-au-pierdut-de-doua-ori-la-galati

Corona „Wolves” Braşov a pierdut ambele meciuri susţinute în deplasare la CSM Dunărea Galaţi.

În prima dispută, „lupii” au cedat cu scorul de 5-3. Cu toate că au avut un start de vis şi după prima repriză conduceau cu 3-0, golurile fiind înscrise de Fodor, Imecs şi George Biro, braşovenii au cedat inexplicabil până la final. Gălăţenii au redus întâi din handicap prin Hildebrand, în repriza a doua. În ultima parte, gazdele au dominat copios şi au marcat de patru ori prin Pal, Chernenko şi I. Nagy (2).

Al doilea meci a fost la fel de echilibrat. Gălăţenii au deschis scorul prin Levente Lorincz (13). „Lupii” au egalat în partea a doua, prin Matyas Biro (37), însă gălăţenii şi-au asigurat succesul în ultima parte, graţie reuşitei lui Pal (45).