LIVE TEXT FC Braşov - FC Caransebeş 0 - 1 (FOTO) | FC Braşov pierde la primul joc de acasă în Liga 2

live-text-fc-brasov-fc-caransebes-foto-brasovul-face-toate-schimbarile-totul-pe-cartea-atacului-in-ultimele-20-de-minute

Final! FC Braşov - FC Caransebeş 0 - 1 (Lupu 53)

Min. 90: 3 minute de prelungire!

Min. 83: Ultima schimbare şi la Caransebeş. Iese Stoica şi intră Bogdanovici.

Min. 81: Dumitru primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat. Braşovenii joacă în superioritate numerică în ultimele minute.

* La Mediaş, Gaz Metan revine în avantaj cu Unirea Tărlungeni, 2 - 1.

Min. 77: Stoica trimite un şut-centrare, Puţanu se interpune şi este aproape de autogol. Mingea iese în corner.

Min. 72: Înlocuire la FC Caransebeş. A ieşit Lupu, marcatorul golului, şi a intrat F. Pisano.

Min. 70: Ultima schimbare la FC Braşov. Iese Moraru, intră Rusu. Totul pe cartea atacului!

Min. 69: Cartonaş galben Moraru.

Min. 65: "Stegarii" atacă în valuri, pun presiune la poarta adversă cu multe centrări şi lovituri de la colţ, dar exactitatea lipseşte la finalizare.

Min. 58: Prima schimbare şi la Caransebeş. Iese Roman şi intră Săulescu.

Min. 57: Ianc şutează pe jos la colţul lung, dar Birăescu respinge în corner!

Min. 53: Gol Caransebeş! Caransebeşul deschide scorul! Lupu prinde un trasor de la 25 de metri pe spaţiu liber, iar Căucă este bătut.

Min. 51: A doua înlocuire efectuată de Cosmin Bodea. Perju este schimbat cu Mareş.

Min. 46: Prima schimbare a meciului. La FC Braşov, a ieşit de pe teren Codoban şi a intrat David.

Rezultate Liga 2 - Seria Vest - la pauză
Gaz Metan Mediaş - Unirea Tărlungeni 1 - 1

Şoimii Pâncota - FCM Baia Mare 0 - 1

CSM Rm. Vâlcea - Metalul Reşiţa 2 - 1

Olimpia Satu Mare - FC Bihor 0 - 1

U Cluj - UTA Arad 0 - 1

Pauză sub Tâmpa. Scorul este egal, 0-0, după primele 45 de minute în jocul Braşov - Caransebeş.

Min. 45:  Cârstoiu este avertizat cu cartonaş galben!

Min. 39: Dumitru primeşte primul cartonaş galben al jocului pentru un fault lateral.

Min. 38: Caransebeşul are o şansă mare de gol, dar Letan îl blochează perfect pe Busu în careul mic.

* Unirea Tărlungeni este condusă la Gaz Metan Mediaş încă din minutul 2!

Min 37: Ianc centrează perfect în faţa porţii, acolo unde Răducu era aproape să-şi învingă propriul portar.

Min. 26: Perju centrează perfect în careu din flancul stâng, dar Matei reia cu capul prea slab.

Min. 20: Buga scapă singur spre poarta lui Birăescu pe pasa filtrantă a lui Codoban, dar portarul Caransebeşului iese în întâmpinare şi blochează.

Min. 15: După primul sfert de oră, jocul este extrem de liniştit. Nu au fost ocazii notabile

Min. 1: Codoban trimite primul şut pe poartă, de la distanţă, dar portarul Birăescu respinge în corner.

FC Braşov: Căucă – Letan, Puţanu, Poverlovici, Munteanu, Moraru, Ianc, Perju, Codoban, Matei, Buga (c).

Rezerve: Mutu – Hlinca, Olteanu, Popa, Mareş, David, Rusu.

Antrenor: Cosmin Bodea.

Caransebeş: Birăescu – Suciu, Roman, Livan, Răducu, Lupu, Busu (c), Stoica, Cîrstoiu, Dumitru, Stecitano.

Rezerve: Doran – Bona, Bogdanovici, Suru, Săulescu, Stoichiţoiu, F. Pisano.

Antrenor: Giovani Pisano.

Arbitri

Ionuţ Coza (Cernica) – Mihai Dobre (Şotânga), Florin Pucheanu (Ulmi). Rezervă: Ovidiu Robu (Popeşti-Leordeni)

Observatori

Marian Deaconu (Ploieşti)

Constantin Pintilie (Rm. Vâlcea)

Condiţii excelente pentru fotbal de calitate! La Braşov, vremea este însorită, iar termometrele indică 22 grade Celsius. Gazonul este perfect. În tribună sunt aproximativ 500 de spectatori.

FC Braşov întâlneşte în etapa a 2-a din Liga a 2-a pe FC Caransebeş pe teren propriu. Veniţi după egalul din deplasare de la Baia Mare (1-1), „stegarii” au astăzi nevoie de toate cele trei puncte.

Meciul va fi transmis în format „Live Text” de Braşovul Tău.