liderul-sa-respectat

Corona Braşov merge din victorie în victorie în eşalonul secund. Miercuri după amiază, în etapa cu numărul 9 din seria B2, formaţia antrenată de cuplul Daniel Bona-Vasile Gherghe, s-a impus pe terenul celor de la Alro Slatina cu scorul de 2-0 ! După o primă repriză fără goluri, braşovenii au deschis scorul în minutul 72 prin Marinescu. Rezultatul final a fost stabilit de  Ene, în minutul 76. Braşovenii au evoluat cu un om în plus 86 de minute, după ce Crăciun a fost eliminat pentru un fault asupra lui Forika. În runda cu numărul 10, Corona Braşov va primi la sfârşitul acestei săptămâni replica celor de la Damila Măciuca. Corona Braşov se menţine astfel în continuare lider în seria B2, cu un total de 20 de puncte