inca-un-pas-pana-la-finala

Corona Wolves Braşov a făcut un pas mare spre finala Ligii Mol după ce a trecut de Dab Docler în prelungiri cu scorul de 5-4 (0-2, 1-1, 3-1, 1-0). Scorul la general este 2-1 pentru braşoveni care dacă vor câştiga partida de luni, de la ora 19.30, de pe patinoarul Olimpic din Braşov, vor accede în finala competiţiei. Fanii hocheiului din Braşov au luat cu asalt patinoarul Olimpic din Braşov în speranţa unei victorii a favoriţilor, care să apropie echipa de sub Tâmpa de finala Ligii Mol. Maghiarii au început perfect meciul şi după o repriză şi jumătate conduceau cu scorul de 3-0, după punctele semnate de Azari, Peterdi şi Groschl. Cu cinci secunde înainte de finalul reprizei secunde, lupii Braşovului au profitat de o superioritate şi au redus din diferenţă prin Roberto Gliga. Repriza a treia a început perfect pentru braşoveni care au mai redus din handicap după reuşita lui Zsok. Cu opt minute înainte de finalul jocului, Saluga a reuşit să restabilească egalitatea. Tot Saluga a fost cel care a dus Braşovul în avantaj cu două minute înainte de finalul meciului. Din păcate braşovenii din tribune au trecut de la agonie la extaz şi din nou la agonie. Când mai erau 44 de secunde de joc, Jabornik a reuşit să restabilească egalitatea şi a trimis meciul în prelungiri. Ivan Dornic a adus punctul pentru Braşov cu un şut de la linia albastră, în minutul 11 al prelungirilor.