halep-vs-mladenovic-la-cincinnati

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA, va evolua împotriva franţuzoaicei Kristina Mladenovic, locul 40 WTA, în turul al doilea al turneului Premier 5 de la Cincinnati. În prima manşă, Mladenovic a trecut cu scorul de 6-2, 6-1, de Daniela Hantuchova din Slovacia, locul 68 WTA, beneficiară a unui wild card. Partida a durat 56 de minute. Halep este acceptată direct în turul al doilea, în calitate de cap de serie numărul 3. Mladenovic a câştigat ambele partidei disputate până în prezent cu Halep. Românca a fost învinsă în 2014, în prima manşă a turneului de la Paris, cu scorul de 7-6 (1), 6-4, de Mladenovic, iar anul acesta, în iunie, cu scorul de 2-6, 6-0, 7-6 (4), în sferturile de finală ale turneului de la Brimingham. Meciul Halep-Mladenovic din turul al doilea al turneului de la Cincinnati, competiţie dotată cu premii totale de 2,7 milioane de dolari, va avea loc astăzi în jurul orei 18.30, ora României.