goluri-pentru-stranieri

Mijlocaşul Eric Bicfalvi a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Volin Luţk, a terminat-o la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu formaţia Dnepr Dnepropetrovsk, în etapa a 22-a a campionatului ucrainean. Bicfalvi, care a jucat tot meciul, a deschis scorul în minutul 22, din penalti. Mijlocaşul Silviu Izvoranu a fost titular la Volin Luţk şi a fost eliminat în minutul 60. Oaspeţii au reuşit egalarea prin Giuliano, în minutul 45+2. În urma acestei remize, Volin Luţk a urcat pe locul 11, cu 24 de puncte. Atacantul Gigel Bucur a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Kuban Krasnodar, a terminat-o la egalitate, în deplasare, scor 2-2 (0-1), cu formaţia Spartak Moscova, în etapa a 22-a a campionatului rus. Bucur a înscris golul doi al oaspeţilor în minutul 62 şi a fost înlocuit în minutul 77. Atacantul Daniel Niculae nu a fost convocat pentru acest meci la Kuban Krasnodar. Primul gol al oaspeţilor a fost marcat de Ozbiliz, în minutul 56, în timp ce gazdele au punctat prin autogolul lui Kabore '23 şi Jurado '82.