fc-brasov-metaloglobus-51-21

FC Braşov a disputat în această dimineaţă o partidă de verificare în compania formaţiei de liga a treia Metaloglobus Bucureşti. Stegarii s-au impus cu scorul de 5-1 (2-1). Golurile braşovenilor au fost marcate de Mateiu în minutele 18 şi 71, Iulian Popa în minutul 44, Enceanu în minutul 64 şi Tătar în minutul 75 din penalti. Tehnicianul galben-negrilor a folosit următoarele formule de joc: repriza I – Marinescu (Mutu) – Vagner, Potecu, Machado, Serghinio – Păun, Mateiu, Diogo Santos, Popa – Dias – Buga; repriza II – Mutu (Iacob) – Străuţ, Potecu, Machado, Ionescu – Enceanu, Diogo Santos, Mateiu, Tătar – Buga şi Fonseca. Au mai jucat Danquah, Dumbravă, Boţia, Dârstar şi Cenţiu. Sâmbătă, galben-negrii vor juca o nouă partidă amicală în compania formaţiei Unirea Tărlungeni.