FC Brasov - FC Bihor, sâmbătă, ora 11.00 (VIDEO)

fc-brasov-fc-bihor-sambata-ora-1100-video

FC Brașov primește vizita formației FC Bihor în etapa a patra a seriei a doua din liga secundă.Adi Szabo a debutat cu dreptul pe banca stegarilor în cel de-al cincelea mandat ca principal al formației de sub Tâmpa. Echipa sa a făcut o primă repriză foarte bună la Reșița și a condus cu 3-0 după 45 de minute. În partea a doua galben-negrii au făcut câteva erori și s-a terminat 3-2 pentru FC Brașov care a reușit prima victorie în campionat. Acum sub Tâmpa vine FC Bihor, iar stegarii nu se gândesc decât la victorie. „E clar că numai victoria este şi ar trebui să fie în gândurile şi în minţile noastre, antrenori şi jucători. Tot ce-am făcut şi am pregătit şi vom pregăti în continuare este cu scopul atingerii acestui obiectiv, victoria în meciul cu FC Bihor. Nu aș vrea să cădem niciunii în falsa idee că va fi un joc uşor”, a spus antrenorul stegarilor Adi Szabo. Tehnicianul galben-negrilor nu se va putea baza la jocul din runda cu numărul patru pe mijlocașii George Mareș și Răzvan Avram, care sunt accidentați. FC Bihor nu a strâns niciun punct în această ediție de campionat. Partida dintre FC Brașov și FC Bihor se va disputa sâmbătă de la ora 11.00 pe Stadionul Tineretului. Un tichet la acest joc costă cinci lei.