fc-brasov-e-pe-loc-de-playoff

FC Brașov a câștigat trei puncte mari în lupta pentru accederea în play-off-ul seriei a doua a ligii secunde de fotbal. În fața propriilor suporteri, stegarii au învins cu scorul de 3-0 formația Olimpia Satu Mare. După o primă repriză albă, în care ocaziile mari de gol au aparținut oaspeților, brașovenii s-au dezlănțuit în partea secundă. Juniorul Manole a deschis scorul imediat după pauză, în minutul 47, când șutul său de la 16 metri a poposit în colțul lung al porții celor de la Satu Mare. Andor a dublat avantajul stegarilor în minutul 68, când a reluat cu capul o centrare perfectă venită de la Vagner. În minutele de prelungire, Horia Popa a scos o lovitură de la 11 metri, iar Ene a transformat cu siguranță și a stabilit scorul final, 3-0 pentru FC Brașov, care urcă astfel pe locurile de play-off.