fabulos-halep-williams-60-62

Super Simona. Simona Halep a făcut un meci perfect în fața numărului unu mondial și favorită numărul unu a turneului campioanelor, americanca Serena Williams. Românca nu i-a dat nicio șansă adversarei sale și a câștigat partida cu scorul de 6-0, 6-2, după o oră și cinci minute de joc. În urma acestei victorii, Simona Halep și-a asigurat calificarea în semifinalele turneului campioanelor în proporție de peste 80%. Simona a jucat extraordinar, a servit foarte bine, a pasat-o pe americancă la fiecare încercare a acesteia de a se apropia de fileu și a câștigat meritat în fața Serenei Williams. Simona mai are de jucat un singur meci în grupa roșie, împotriva sârboaicei Ana Ivanovici.  Halep are două victorii din tot atâtea posibile și nu are set pierdut la turneul campioanelor de la Singapore.