egalitate-dupa-4-meciuri

Corona Wolves s-a impus aseară, pe teren propriu, cu scorul de 5-3, în fața celor de la UTE, în al patrulea meci din sferturile de finală ale Erste Liga, restabilind egalitatea la general, scor 2-2.

Deși ungurii au deschis scorul încă din secunda 47, elevii lui Julius Penzes au reușit să revină și să preia conducerea încă de la finalul primei reprize, păstrându-și avantajul pe tabelă până la sfârșitul meciului.

Macmillan, Molnar, Biro, Gliga și Trancă au marcat pentru „lupi”, contribuind la victoria atât de importantă pentru echipa de la poalele Tâmpei, înaintea celorlalte meciuri ce vor avea loc în Ungaria.

Vă reamintesc că sferturile de finală ale Erste Liga se joacă după sistemul „cel mai bun din şapte partide”. În primul meci disputat în Ungaria, „lupii” au câștigat cu 4-1, apoi, în următoarele două partide, ei au fost învinși, în prelungiri, de UTE, scor 2-1 în Ungaria, respectiv 4-3 pe gheața Patinoarului Olimpic din Brașov.

Următoarele meciuri vor avea loc în Ungaria, pe 1 și 2 martie, de la ora 19.