dinamo-a-spulberat-rapidul

Formaţia Dinamo a învins pe stadionul Giuleşti-Valentin Stănescu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa Rapid, în derbiul etapei a IX-a a Ligii I, în care dinamoviştii au evoluat cu un jucător mai puţin încă din minutul 7.Golurile au fost marcate de Cordoş '38, Alexe '83 şi Bărboianu '90+4 (penalti). Ionuţ Nedelcearu a fost eliminat în minutul 7 pentru un fault din poziţie de ultim apărător la Buş. La meci au asistat aproximativ 4.000 de spectatori. Fanii de la tribuna a II-a au scandat în mai multe rânduri injurii la adresa antrenorului Ionel Ganea, cerând demisia acestuia atât în timpul partidei cât şi la finalul acesteia. Acţionarul majoritar al FC Rapid, Valerii Moraru, a fost contestat de suporterii de la tribuna zero.