Corona Fenestela 68 Brașov a ratat la mustaţă victoria

Echipa de hochei Corona Fenestela 68 Brașov a fost înfrîntă, în prelungiri, de ocupanta locului doi din Liga Mol, Dab Docler, cu scorul de 4-3. După 4 victorii la rând, Brașovul a fost la 1 minut distanță de a 5-a victorie. Maghiarii au reuşit să egaleze la 3, cu un şut de la linia albastră, când mai erau doar 10 secunde din timpul regulamentar de joc. Tot oaspeții au fost cei care au punctat şi în repriza de prelungiri, şi astfel Dab Docler s-a impus sub Tâmpa. Pentru braşoveni au marcat Tibor Baszilidesz, Attila Borsos şi Milan Varga (care a punctat chiar împotriva fostei sale echipe!). În urma acestei înfrângeri, Corona Fenestela Brașov a acumulat totuşi un punct şi a rămas pe locul 3 (20 p) în fața formației Miskolc, care a obținut o victorie neașteptată cu HSC, apropiindu-se astfel la un punct distanță (19p).  În altă ordine de idei, în cazul în care canadianul  Casey Bartzen nu va fi reveni pe gheață în timp util (aflat momentan acasă, la recuperare, dar şi lângă mama lui, care este grav bolnavă), oficialii celor de la Fenestela pregătesc o adevărată „bombă” pentru suporteri: achiziționarea unui atacant canadian, care a jucat mai bine de 10 ani în cel mai important campionat al lumii: NHL!