corona-e-in-optimi

Corona Braşov s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a trecut cu 1-0 (1-0) de ASC Bacău, într-o partidă din 16-imi. Unicul gol al meciului a fost marcat de uruguaianul Aguirre, în minutul 21. „Este o victorie care ne ajută la moral. Mi-a plăcut atitudinea jucătorilor. Sper că duminică vom obţine şi primul succes în campionat”, a declarat tehnicianul Coronei, „Jerry” Gane. În celelalte partide disputate în 16-imi s-au înregistrat rezultatele: FC Vaslui – Metalul Reşiţa 1-0, Chindia Târgovişte – Săgeata Năvodari 2-0, FC Dorohoi – Viitorul Constanţa 0-3 şi FC Bihor – Poli Timişoara 0-1. La pauză în partida dintre Ripensia Timişoara şi Universitatea Cluj scorul este 2-1. Meciul dintre Dinamo Bucureşti şi Sănătatea Cluj se va juca de la ora 20.30.  Mâine în Cupa României se vor disputa jocurile: Gloria Buzău – FC Botoşani, Pandurii Târgu Jiu – Farul Constanţa, Petrolistul Boldeşti – Gaz Metan Mediaş, FC Braşov – CFR Cluj (meci transmis în direct de Digisport de la ora 18.30) şi Universitatea Craiova – Petrolul Ploieşti.