city-calificare-la-pas

Manchester City s-a calificat la pas în finala Cupei Ligii Angliei. După 6-0 în tur, pe teren propriu, "cetățenii" au câștigat cu 3-0 și la Londra, jocul cu cei de la West Ham United.  Portarul Costel Pantilimon a fost integralist în ambele manșe pentru City. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 3 prin Alvaro Negredo. City a intrat la pauză cu avantaj de două goluri, după ce Sergio Kun Aguero a punctat în minutul 24. Scorul final a fost stabilit de același Negredo, care în minutul 59 a marcat dintr-un unghi închis. Costel Pantilimon a fost integralist în ambele manșe ale semifinalelor pentru Manchester City. Cealaltă finalistă a Cupei Ligii Angliei va fi decisă în această seară, după partida dintre Manchester United şi Sunderland. În tur, "diavolii" au pierdut cu 2-1 pe terenul lui Sunderland.