16-infrangeri-consecutive-in-liga-mol

Corona Wolves Brașov a pierdut jocul disputat pe teren propriu în compania celor de la MAC Budapesta, una dintre formațile de top ale Ligii Mol.

„Lupii” au fost învinși cu scorul de 4-0 (3-0, 1-0, 0-0). Trupa condusă de Otto Kerestesz a început destul de curjos și în primele 15 minute a jucat de la egal la egal cu trupa maghiară. Au urmat apoi trei greșeli mari, care au fost speculate prompt de cei de la MAC Budapesta și după prima repriză meciul era deja jucat.

Brașovenii au mai încasat un gol în partea secundă și în ciuda oportunităților avute nu au găsit drumul spre gol. Din cele 32 de șuturi trimise la poartă de hocheiștii brașoveni, nicunul nu a intrat în poartă.

S-a terminat 4-0 pentru MAC Budapesta și Corona Wolves Brașov rămâne fără victorie în Liga Mol în ultimele 16 partide.