viitorul-suna-rau

Naţionala de tineret a suferit o nouă înfrângere, 2-0 cu echipa similară a Ciprului. „Tricolorii" lui Emil Săndoi nu mai bat pe nimeni şi adună înfrângere după înfrângere. Jucătorii de la naţionala sub 21 de ani au fost învinşi de tineretul lui Cipru, într-o partidă amicală care s-a disputat pe terenul din Berceni. Rezultatul pare surprinzător în condiţiile în care din naţionala României nu au lipsit vedetele Stelei, Nicolae Stanciu şi Gabi Iancu, sau Dorin Rotariu de la Dinamo, jucători care au avut evoluţii bune în acest start de sezon al Ligii I. De altfel, steliştii Iancu şi Stanciu au fost printre marile dezamăgiri ale partidei şi au fost schimbaţi. Primul la pauză, Stanciu în minutul 62. Nici Rotariu - puştiul care a impresionat în acest sezon şi a reuşit să înscrie în poarta lui Tătăruşanu, în derby-ul de duminică - n-a strălucit. Mijlocaşul lui Dinamo a fost schimbat şi el, în minutul 86. Pentru ciprioţi au marcat Theodorou Zacharias în minutul 42 şi Thalatsitis în minutul 73.