una-manita-video

Unirea Tărlungeni s-a calificat în 16-zecimile Cupei României după un galop de sănătate în partida cu Gloria Buzău. Forika și compania au învins cu scorul de 5-0 (2-0) și au răzbunat toate ratările din primele două runde ale campionatului. Căpitanul Liviu Nicolae a deschis scorul în minutul 21, iar până la pauză Petra (37) a făcut 2-0 după centrarea perfectă a lui Sorin Marin. Liviu Nicolae (81) a transformat o lovitură de la 11 metri scoasă de Monea și scorul a devenit 3-0 pentru trupa lui Bona. Șerban (86) a înscris cu capul după un corner executat de Minciună, iar Sorin Marin (89) a stabilit scorul final cu un șut de la 20 de metri. Astfel Tărlungeniul se califică en-fanfare în 16-zecimile Cupei, unde așteaptă un nume mare din Liga I. În faza următoare a Cupei României, vor participa cele 18 echipe calificate din faza a V-a, plus 14 echipe din Liga 1. Tragerea la sorţi va avea loc vineri,la ora 12.00, la Casa Fotbalului.