Un stegar a marcat pentru naționala de tineret

un-stegar-a-marcat-pentru-nationala-de-tineret

Atacantul echipei FC Brașov, Cătălin Țîră, a marcat unicul gol al partidei amicale dintre reprezentativele de tineret ale României și Serbiei. Și Rareș Enceanu a jucat în acest meci. Reprezentativa sub 21 de ani a României a câştigat meciul amical disputat la Belgrad împotriva reprezentativei similare a Serbiei, scor 1-0 (1-0). Partida a reprezentat debutul lui Mihai Teja pe banca naţionalei, după ce Viorel Moldovan s-a alăturat staff-ului lui Anghel Iordănescu, devenind unul dintre cei trei antrenori secunzi, alături de Ionuţ Badea şi Daniel Isăilă. Unicul gol ar meciului a fost reuşit în minutul 9 de atacantul echipei FC Brașov,  Cătălin Ţîră, care a trimis în poartă, din apropiere, balonul respins de portarul advers. „Mulţumesc, Doamne", a postat atacantul pe pagina sa de Facebook imediat după fluierul final al meciului. Cătălin Țâră a evoluat până în minutul 56 al jocului, iar celălalt stegar convocat la lot, Rareș Enceanu, a intrat pe teren în minutul 60.