Trei înfrângeri în tot atâtea partide disputate. Acesta este bilanţul formaţiei Rulmentul Braşov, la patrulaterul de handbal feminin care s-a desfăşurat marţi şi miercuri în sala „Horia Demian“ din Cluj Napoca. În primul meci, Universitatea Jolidon Cluj-Napoca, s-a impus în faţa Rulmentului cu 40-26, după 18-16 la pauză. Brașovencele au pierdut și cel de-al doilea duel al zilei de marţi.  „Rulmentistele“ antrenate de Mariana Târcă au fost învinse de HC Zalău, cu 26-20, la pauză 13-9. Singurele formaţii fără victorie după prima zi a turneului de la Cluj, Rulmentul Braşov şi Cetate Deva, s-au întâlnit miercuri dimineaţă. Victoria a revenit echipei Cetate Deva, cu scorul de 29-21, după ce la pauză Deva a condus cu 11-8. Liga I de handbal feminin se va relua în data de 9 ianuarie, dată la care Rulmentul va primi pe teren propriu replica celor de la HC Roman.