teste-pentru-corona

Echipa Corona Brașov, profită de pauza competițională din handbalul feminin românesc și pregătește în detaliu partidele ce vor urma în Cupa României și în play-off-ul Ligii Naționale. Astfel, fetele antrenate de Bogdan Burcea și Vasile Curițeanu au susținut un joc de verificare în compania formației CSM Ploiești. Trupa de sub Tâmpa s-a impus fără probleme cu scorul de 38-24 (16-12). Pentru brașovence au punctat Cârstea 11 goluri, Zamfir 7, Pricopi 6, Apetrei 5, Burghel 3, Briscan și Chiper câte 2, Tudor și Rațiu câte o reușită fiecare. În acest joc amical, tehnicienii Coronei au odihnit câteva dintre jucătoarele de bază ale echipei, astfel că Hotea și Brădeanu nu au jucat niciun minut. Joi de la ora 17.30  cele două echipe se vor înfrunta într-o nouă partidă de verificare.