test-pentru-hanbalistele-de-la-corona-brasov

Echipa de handbal feminin, Corona Braşov, a disputat o partidă de verificare în compania formaţiei CSM Ploieşti. Jocul, care s-a desfăşurat pe durata a trei reprize, două de 30 de minute şi una de 20 de minute, a fost câştigat de echipa de sub Tâmpa cu scorul de 42-39. Pentru Corona Braşov au punctat Tudor 7 goluri, Cristina Predoi şi Mary Burghel câte şase goluri, Istvan 5, Chiper 4, Cârstea, Apetrei, Şorodoc şi Artean câte 3 goluri şi Brânzan şi Mădălina Predoi câte un gol. Pentru oaspete cele mai bune marcatoare au fost Janina Luca 10 goluri înscrise şi Andreea Enescu şase reuşite. Antrenorii Mariana Târcă şi Dumitru Berbece nu s-au putut baza la acest meci pe Druţu, Hotea şi Zamfir care sunt accidentate, Dedu şi Pricopi care au fost la şcoală şi Ţăcălie care este alături de naţionala României la Campionatul European din Serbia. În perioada 21-22 decembrie, la sala de sport a Şcolii Generale numărul 11 se va disputa turneul „Dumitru Popescu Colibaşi”. La competiţie vor participa Corona Braşov, HC Zalău, Oţelul Galaţi şi  CSM Sebeş. Acestea nu vor fi ultimele meciuri din acest an pentru Şorodoc şi compania. Ele vor participa în perioada 28-30 decembrie la un turneu amical la Zalău, alături de echipa gazdă, HCM Baia Mare şi încă o formaţie care momentan nu este cunoscută.