tarlungeniul-se-indreapta-spre-liga-a-treia

Unirea Tărlungeni pare incapabilă să câștige în play-out. Trupa condusă de Dan Bona a jucat în etapa a treia a play-out-ului ligii a doua din seria a doua, în deplasare contra celor de la Metalul Reșița, o echipă care nu au mai bătut pe nimeni din 23 octombrie 2015, când au trecut cu 3-1 de Unirea Tărlungeni. Brașovenii aveau mare nevoie de toate cele trei puncte puse în joc pentru a spera în continuare la un loc în barajul ce poate salva echipa de la retrogradare. Din păcate Forika și compania nu au reușit decât un rezultat de egalitate pe terenul lanternei roșii. Reșița a deschis scorul înainte de pauză atunci când Pitulice a marcat în urma unui corner executat de Anghel. Tărlungeniul a atacat, a crezut că poate întoarce rezultatul și în minutul 87, Damian a reușit să-l învingă pe goalkeeperul reșițenilor și astfel Tărlungeniul a obținut un punct. Brașovenii au 11 puncte în clasamentul grupei de play-out și se află pe locul cinci. Trupa lui Bona este la șapte puncte distanță de Olimpia Satu Mare, ocupantanta poziției a treia, care oferă șansa barajului pentru salvare.