Ștefan Radu a marcat pentru Lazio, dar formația sa a pierdut Cupa Italiei

stefan-radu-a-marcat-pentru-lazio-dar-formatia-sa-a-pierdut-cupa-italiei-

Fundaşul Ştefan Radu a marcat golul echipei Lazio Roma în finala Cupei Italiei, câştigată de Juventus Torino cu scorul de 2-1, după prelungiri, pe stadionul Olimpic din Roma.  Ştefan Radu a fost căpitanul echipei Lazio la acest meci, el marcând cu capul în minutul 4. El a acuzat o accidentare în minutul 70, fiind înlocuit cu Mauricio. Golurile echipei Juventus au fost înscrise de Chiellini '11 şi Matri '97. Juventus a câştigat astfel Cupa Italiei pentru a zecea oară şi pentru prima oară din sezonul 1994/1995. Jucătorii antrenaţi de Massimiliano Allegri au câştigat în acest sezon şi campionatul Italiei şi pot reuşi "tripla" dacă se vor impune în finala Ligii Campionilor, din 6 iunie, de la Berlin, cu FC Barcelona.

Sursa: Mediafax