spectacol-total-in-champions-league

A revenit fotbalul spectacol. FC Barcelona şi Paris Saint Germain au făcut un pas mare spre calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Barca a învins-o pe Manchester City în deplasare, scor 2-0, graţie reuşitelor lui Lionel Messi din penalty şi Dani Alves în minutul 90, ultimul înscriind printre picioarele lui Hart. Catalanii vor avea astfel un avantaj important la partida retur care se va juca pe CampNou. PSG a rezolvat în mare parte calificarea după ce s-a impus cu 4-0 pe terenul lui Bayer Leverkusen, la capătul unui meci în care Zlatan Ibrahimovici a făcut ce a vrut cu apărarea nemţilor. Pentru francezi au punctat Matuidi, Ibrahimovici de două ori şi Cabaye. În această seară se dispută alte două jocuri din optimi. De la ora 21.45, AC Milan primeşte vizita celor de la Atletico Madrid, în timp ce Arsenal va juca pe Emirates împotriva deţinătoarei trofeului, Bayern Munchen.